Uganda

Masai Mara a gorily - 14 dní

Hlavní body cesty: Navštívené země: Keňa, Uganda. Pozorování horských goril a návštěva 4 národních parků.

Fakultativně: Pramen řeky Nil, stopování nosorožců pěšky, návštěva vesnice Pygmejů, raft na Bílém Nilu, bungee jumping.

Termíny 2024: na vyžádání

Cena zájezdu:

Varianta ve stanu: 58.400 CZK + single 3.200 CZK + permit na gorily 630 USD - 730 USD + letenka dle nabídky + vízum do Keni nutno předem on-line 51 USD + vízum do Ugandy předem on-line, 100 USD (platí se na místě) nebo East African visa předem on-line

Varianta s ubytováním: 66.400 CZK + single 7.200 CZK + permit na gorily 630 USD - 730 USD + letenka dle nabídky + vízum do Keni nutno předem on-line 51 USD + vízum do Ugandy předem on-line, 100 USD (platí se na místě) nebo East African visa předem on-line

Aktivity - balíček: kempový výlet do Masai Mara, stopování šimpanzů v NP Murchison Falls, návštěva Pygmejů. Možno zaplatit předem nebo potom jednotlivé aktivity na místě.

1. + 2.den: Národní park Masai Mara
Národní park Masai Mara je součástí velkého parku, který má na území Tanzánie název Serengeti. Jeho rozloha je 2.430 km2. Je největším národním parkem Afrického kontinentu s bohatým výskytem divokých zvířat.
3. den: Masai Mara a NP Lake Nakuru
Jezero Lake Nakuru je známé jako jezero plameňáků. Národním parkem je od roku 1968. Zde si užijeme odpolední safari cestou parkem.
4. den: Lake Nakuru - Kampala
Tento den překročíte nejen rovník, ale také hranice mezi Keňou a Ugandou.
5. den: Masindi - NP Murchison Falls
Po příjezdu se setkáte s Vaším průvodcem a následně se vydáte do NP Murchison Falls. Je to jeden z nejlepších národních pardků v Ugandě. Nachází se tady vodopád Murchison, který navštívíte. Po ubytování vám průvodce představí program následujícího dne.
6. den: Masindi - Budongo Central Forest Reserve
Les Budongo je největším mahagonovým lesem ve východní Africe. Je domovem velkému počtu šimpanzů. Dnes ráno se setkáme s místním průvodcem, který nás provede lesem. Budeme hledat šimpanze a další zvěř. Čeká nás také safari v autě touto rezervací.
7. den: Kampala
Dopoledne můžete strávit aktivitami, které jste nestihli předchozí dny. Následně přejedeme do Kampala. Odpoledne je určeno k prohlídce tohoto rušného města.
8. - 9. den: Gorily (Lake Bunyonyi)
Putování za horskými gorilami do národního parku Bwindi nebo Mgahinga (dle udělení permitů), popř. na území Rwandy nebo Demokratické republiky Kongo (možnost získání vstupního víza na hranicích). Gorily horské jsou vysoce ohrožený druh a jejich počet je asi posledních 650-700 jedinců na světě. Když navštívíme gorily, je to vynikající způsob, jak podpořit jejich budoucnost, peníze za povolení jsou věnovány na jejich ochranu. Velmi důležitou součástí ochrany goril je také projekt rozvoje místních komunit, které mění svůj postoj k divokým zvířatům a lidé začali zvířata spíše chránit, než pytlačit. Získání permitů je dost často nesnadné a jejich počet je omezen.
10. den: Gorily (Lake Bunyonyi)
Na výpravu za gorilami jsou vyhrazené dva dny, nicméně ve skutečnosti se za gorilami vypravíme jen jednou. Dva dny máme vyhrazené aby se případně dostalo na všechny členy skupiny. Dnes se vydáme do vesnice pygmajů, kde se dozvíte něco o kultuře a zvycích těchto lidí.
11. den: Lake Bunyonyi - Kampala
Do Kampaly přijedete odpoledne a budete zde moci navštívit některou z mnoha restaurací.
12. den: Jinja
Jinja je druhým největším městem Ugandy a je také místem, kudy protéká Nil (oficiálním jménem Victoria Nile). Opouští jezero Victoria a začíná 6.695 km dlouhou cestu do Egypta a Středozemního moře. Mnoho lidí využívá divokého Nilu k fakultativnímu raftingu.
13. den: Eldoret
Zpáteční cesta do Keni a v noci příjezd do města Eldoret. Město leží ve výšce 2.100 metrů nad mořem v zajímavém geologickém útvaru ve Velkém africkém příkopu.
14. den: Nairobi
Nairobi sice nepatří k místům vyhledávaným turisty, ale je vstupním místem do Nairobského národního parku. Strávíte zde poslední noc vašeho afrického dobrodružství a společně s vašimi přáteli můžete fakultativně navštívit světoznámou restauraci Carnivore.

Setkání s gorilami 7 dní

Hlavní body cesty: Začátek expedice: Kampala, Konec expedice: Kampala; Délka: 7 dní, 6 nocí; Strava: 7x snídaně, 7x oběd, 5x večeře

V ceně je zahrnuta: Doprava a vstupy, strava dle itineráře, služby průvodce

Baliček aktivit fakultativně: stopování šimpanzů v NP Murchison Falls, návštěva Pygmejů

Termíny 2024: na vyžádání

Varianta ve stanu (cena): 26.800 CZK + single 2.100 CZK + permit na gorily 730 USD) + letenka dle nabídky + vízum do Ugandy předem on-line, 50 USD se platí na místě NAKK

Varianta s ubytováním (cena): 37.800 CZK +single 3.600 CZK + permit (630 - 730 USD) + letenka dle nabídky + vízum do Ugandy předem on-line, 50 USD se platí na místě

Den 1.: Masindi - NP Murchison Falls
Po příjezdu se setkáte s Vaším průvodcem a následně se vydáte do NP Murchison Falls. Je to jeden z nejlepších národních pardků v Ugandě. Nachází se tady vodopád Murchison, který navštívíte. Po ubytování vám průvodce představí program následujícího dne.
Den 2.: Masindi - Budongo Central Forest Reserve
Les Budongo je největším mahagonovým lesem ve východní Africe. Je domovem velkému počtu šimpanzů. Dnes ráno se setkáme s místním průvodcem, který nás provede lesem. Budeme hledat šimpanze a další zvěř. Čeká nás také safari v autě touto rezervací.
Den 3.: Kampala
Dopoledne můžete strávit aktivitami, které jste nestihli předchozí dny. Následně přejedeme do Kampala. Odpoledne je určeno k prohlídce tohoto rušného města.
Den 4.: Gorily (Lake Bunyonyi)
Jezero Bunyioni je malé, ale atraktivní jezero se strmými srázy a množstvím ptáků, je obklopeno horami, jezero je známé hustou populací vyder a krásnými scenériemi. Zde budeme kempovat a další den se vydáme na cestu za gorilami.
Den 5.: Gorily (Lake Bunyonyi)
Gorily horské jsou vysoce ohrožený druh a jejich počet je asi posledních 650-700 jedinců na světě. Když navštívíme gorily, je to vynikající způsob, jak podpořit jejich budoucnost, peníze za povolení jsou věnovány na jejich ochranu. Velmi důležitou součástí ochrany goril je také projekt rozvoje místních komunit, které mění svůj postoj k divokým zvířatům a lidé začali zvířata spíše chránit, než pytlačit. Získání permitů je dost často nesnadné a jejich počet je omezen, pokud se nepodaří získat permity v Ugandě pak další možnost je ve Rwandě nebo v DRC. Ceny permitů od 630 - 730 USD.
Den 6.: Gorily (Lake Bunyonyi)
Na výpravu za gorilami jsou vyhrazené dva dny, nicméně ve skutečnosti se za gorilami vypravíme jen jednou. Dva dny máme vyhrazené, aby se případně dostalo na všechny členy skupiny. Druhý den se tedy vydáme do vesnice Pygmejů, kde se dozvíte něco o kultuře a zvycích těchto lidí.
Den 7.: Lake Bunyonyi - Kampala
Dnes pojedeme zpět do Kampaly, kde cesta končí.

Doplňující informace

Cena zahrnuje

  • dopravu
  • ubytování
  • jídlo dle rozpisu
  • vstupy
  • vybavení
  • služby průvodce dle itineráře

Je třeba mít sebou

  • spací pytel
  • ručník a polštář
  • prevenci malárie
  • cestovní pojištění

Obdržíte certifikát