Tanzanie

Poklady tanzanie (4 dny) v lodgích

Krátké safari s ubytováním v lodgích, které Vás zavede do nejznámějších míst severního okruhu. Navštívíte NP Tarangire, roztodivnou krajinu NP Lake Manyara a nakonec se podíváte i do známého kráteru Ngorongoro.

Termíny 2024: každý pátek

Ceny dle sezony od: dle sezony od 33.900,-CZK /Duben,Květen/, nejvyšší sezóna od 38.600,-CZK

Den 1.: Arusha - Tarangire národní park (oběd, večeře).
Po briefingu pojedete na JZ směrem do NP Tarangire, tento park má rozmanitou vegetaci - travnaté plochy, baobaby, porosty akácií a lesy podél řeky Tarangire, park patří k nejatraktivnějším v severní Tanzánii. Žijí zde velká stáda slonů, antilop losích, pakońů a zeber, gazel, kudu a dalších antilop a samozřejmě mnoho predátorů - lvi, levharti a gepardi. Odpoledne strávíme na safari a pak se vydáme do Maramboi tented camp - nebo podobný.
Den 2.: oblast Tarangire - Národní park Lake Manyara - Karatu (snídaně, oběd, večeře).
Po snídani opustíte oblast kolem NP Tarangire a pak projedete multikulturním městem Mto wa Mbu do NP Lake Manyara, kde uvidíte mnoho opic a tlupy paviánů v lese, růžové plameňáky a další vodní ptáky kolem jezera, líné lvy mezi akáciemi. Odpoledne po prohlídce parku pojedete do Karatu, kde se ubytujete v blízkosti chráněné oblasti Ngorongoro. Ubytování Endoro lodge nebo podobná, plná penze.
Den 3.: Karatu - Ngorongoro kráter - Karatu (snídaně, oběd, večeře).
Po časné snídani v lodgi, vás auto 4x4 vezme dolů po strmé stezce do kráteru. Tato obrovská vyhaslá sopka má průměr 18 km a srázy mají výšku 600 metrů. Zde žije více než 25.000 velkých savců, včetně 60 lvů, slonů, tisíců pakoňů, zeber, antilop losích, gazel, v lese na okraji lze vidět levharty. Žijí zde i vzácná zvířata - nosorožci, psi hyneovití, jen za několik hodin máte šanci vidět Velkou pětku - lva, slona, bůvola, nosorožce a levharta. Po safari a piknik obědu v kráteru odjedete z Ngorongoro a vrátíte se zpět do Endoro lodge, plná penze.
Den 4.: Karatu - Arusha (snídaně, oběd).
Po snídani se vydáme na cestu zpět do Arusha, u jezera Manyara začneme sjíždět z vysočiny do údolí a budeme mít krásný výhled na planiny. Brzy odpoledne byste se měli dostat do Arusha a pak pokračovat ve vaši cestě.... např. na Zanzibar.

Ochutnávka Tanzánie (4 dny) kempové safari

Toto čtyřdenní safari vám dá možnost vidět různá zvířata v rozmanité krajině, nejen že uvidíte park Tarangire a Lake Manyara, ale také známý kráter Ngorongoro. Min.počet: 2 osoby.

Termíny 2024: každé pondělí

Cena od: 25.200 CZK (příplatek za single 1.700 CZK) + letenka dle nabídky + vízum do Tanzánie 50 USD na místě

Cena zahrnuje navíc: kempové vybavení.

Doporučení: pro spaní ve stanech je hodný vlastní spací pytel.

Den 1.: Arusha - Tarangire národní park.
Ráno Vás vyzvedneme z hotelu a odvezeme do NP Tarangire, jeho nekonečné savany a občasné bažiny jsou domovem největších stád slonů na severu Tanzánie. V parku také můžete pozorovat žirafy, bůvoly, lvy, zebry, pakoně a různé druhy antilop a gazel. Noc strávíte v blízkém kempu.
Den 2.: NP Tarangire - NP Lake Manyara - kráter Ngorongoro (snídaně, oběd, večeře).
Po snídani opustíme oblast NP Tarangire a pojedete směrem k městu Mto wa Mbu a následně do národního parku Lake Manayra. Jezero je občasným domovem tisíců plameňáků, pelikánů a více než sto druhů ptáků. Dále budete mít možnost v parku uvidět další zvířata jako je bůvol, slon, hroch, žirafa nebo tlupy paviánů a dalších opic. Park je známý díky stromovým lvům. Po safari v parku pojedete dále do oblasti kráteru Ngorongoro, kde budete kempovat na okraji kráteru. Z kempu je krásný výhled na kráter.
Den 3.: Chráněná oblast Ngorongoro - Mto wa Mbu (snídaně, oběd, večeře).
Kráter Ngorongoro je skoro 600 metrů hluboký a v této velké kaldeře najdete obrovské množství rozmanitých zvířat. Kromě Velké pětky (slona, bůvola, lva, levharta a nosorožce) zde najdete zvířata z celé africké savany. Dnešní den strávíte safari v parku. Poté opustíte oblast kráteru Ngorongoro a pojedete k městu Mto wa Mbu, kde strávíte noc v kempu.
Den 4.: Mto wa Mbu - Arusha (snídaně, oběd).
Po snídani se vydáme na cestu zpět do Arusha. Brzy odpoledne byste se měli dostat do Arusha a pak pokračovat ve vaši cestě.... např. na Zanzibar.

Úchvatné safari v Tanzánii - ubytování v lodgích (5 dní)

Při tomto pěti denním safari navštívíte NP Tarangire a Serengeti stejně jako světoznámý kráter Ngorongoro. Užijete si krásné scenérie, které nabízí rozlehlá a dechberoucí africká příroda a zvířata.

Termíny 2024: každý týden v pátek a úterý

Cena dle sezóny od: 35.500 (nízká sezona duben , květen) ,vysoká sezona 41.000 CZK + letenka dle nabídky+ vízum do Tanzánie 50 USD na místě ( příplatek za single 6.300 CZK)

Den 1.: Arusha - NP Tarangire (oběd, večeře)
Ráno vás řidič vyzvedne v hotelu a po krátké informační schůzce se vydáte se na cestu z Arushe do národního parku Tarangire. Park je považován za jeden z nejlepších ve Východní Africe na pozorování slonů. Kromě slonů budete mít také možnost vidět masajské žirafy, různé gazely a antilopy, bůvoly, lvy, levharty, paviány a více než 100 druhů ptáků. Po dni pozorování zvířat přijedete do Maramboi Tented Camp, kde budete ubytováni a kde si můžete užít odpočinku u bazénu.
Den 2.: Tarangire - NP Serengeti (snídaně, oběd, večeře)
Po snídani se vydáte na cestu z oblasti Tarangire, projedete multikulturním městem Mto wa Mbu a dále Karatu až do chladnější oblasti okolo kráteru Ngorongoro. Cestou se zastavíte, abyste si užili krásný výhled na kráter. Poté pojedete dále do NP Seregeti a užijete si "africké masáže" na místních hrbolatých cestách. Do NP Serengeti pojedete bránou Naabi Hill, kde si můžete užít nádherný výhled na okolní krajinu. Odtud budete pokračovat do centrální části Serengeti - Seronera. Tento park nabízí rozmanitost přírody a zvířat, včetně Velké pětky - lev, slon, bůvol, nosorožec a levhart. Ubytovaní budete dnes v Kati Kati Tented Camp, kam dorazíte pozdě odpoledne.
Den 3.: NP Serengeti (snídaně, oběd, večeře)
Po snídani se vydáte na celý den na safari pozorovat zvířata v NP Serengeti. Oběd bude formou balíčku během safari. Podle období je možné zde vidět i největší migraci zvířat - stáda přecházejí mezi Tanzánií a Keňou a hledají čerstvou pastvu, predátoři jdou za nimi. Dnešní noc strávíte opět v Kati Kati Tented Camp.(V období od ledna do půlky března budete ubytováni v Kati Kati Ndutu Tented Camp, který se nachází blíže kráteru Ngorongoro. Zde je větší šance uvidět migraci.)
Den 4.: NP Serengeti - Kráter Ngorongoro - Karatu (snídaně, oběd, večeře)
Po snídani se vypravíme zpět ke kráteru Ngorongoro, kam se dnes podíváme. V největším kráteru na světě žije velké množsttví různých zvířat, travnaté plochy a stromy akácií jsou domovem Velké pětky - lvů, slonů, bůvolů, nosorožců a levhartů. Kráter opustíte jinou cestou, než jste přijeli a pojedete do Ngorongoro Farm House u Karatu, kde strávíte ještě jednu noc.
Den 5.: Karatu - Arusha (snídaně, oběd)
Po klidné snídani se vydáte na cestu zpět do Arushe, kam dorazíte okolo poledne. Tuto cestu lze prodloužit např. o pobyt na Zanzibaru.

Safari v nejlepších lodgích v Tanzánii (7 dní)

Během tohoto safari s ubytováním v lodgích navštívíte NP Tarangire, NP Lake Manyara, Serengeti a kráter Ngorongoro. Budete pozorovat krásná divoká zvířata, nádhernou krajinu, malebné lesy, hluboký kráter a nekonečnou savanu Serengeti. Min.počet osob 2, pravidelné odjezdy.

Termíny 2024: každou neděli

Cena dle sezóny od: na osobu dle sezony od 54.600 CZK nízká sezona - od 62.300 CZK vysoká sezona (příplatek za single 8.800 CZ) + letenka dle nabídky + vízum do Tanzánie 50 USD na místě

Cena zahrnuje navíc: kulturní program ve městě Mto wa Mbu, procházka kávovými plantážemi v Karatu.

Den 1.: Arusha - NP Tarangire (oběd, večeře).
Po krátkem briefingu se vydáte na cestu do NP Tarangire, park je považován za jeden z nejlepších ve Východní Africe na pozorování slonů. Kromě slonů budete mít také možnost vidět masajské žirafy, různé gazely a antilopy, bůvoly, lvy, levharty, paviány a více než 100 druhů ptáků. Po dni pozorování zvířat přijedete do Maramboi Tented Camp, kde budete ubytováni a kde si můžete užít odpočinku u bazénu.
Den 2.: Národní park Tarangire - Mto Wa Mbu - NP Lake Manyara (snidaně, oběd, večeře).
Po snídani vyrazíte na cestu z oblasti Tarangire do města Mto Wa Mbu, které si s průvodcem prohlédnete. Projdete se banánovou plantáží, uvidíte tradiční vyřezávání dřeva, navštívíte místní pivovar a uvidíte místní umělce, jak tvoří. K obědu budeme mít tradiční africké jídlo. Po této překrásné zkušenosti budete pokračovat v cestě do národního parku Lake Manyara. park je sezonním domovem plameňáků a dalších vodních ptáků, na břehu jezera můžete pozorovat slony, hrochy, bůvoly, mangusty a mnoho druhů gazel a antilop. Tento park je také známý stromovými lvy a jejich neobvyklým chováním. Po odpoledním safari v parku dojedete do Kirurumu Manyara Lodge, kde budete ubytovaní.
Den 3.: oblast Lake Manyara - Národní park Serengeti (snídaně, oběd, večeře).
Po snídani se vydáte na cestu do chladnějšího Serengeti, brzy odpoledne byste měli dorazit do národního parku Serengeti. jakmile dojedete do Serengeti, pochopíte význam slova Serengeti - nekonečné pláně. Jižní pláně vypadají jako nekonečné, táhnou se od horizontu, přerušovány jsou tzv, kopjes neboli ostrůvky skal, podivně vypadajícími skalními formacemi. Tyto pláně jsou ideálním místem, kde loví gepardi a další velké kočky. Ubytování v Serengeti Sopa lodge nebo Mapito Tented Camp.
Den 4.: Národní park Serengeti (snídaně, oběd, večeře).
Dnes máte celý den na průzkum Serengeti, podle ročního období máte šanci vidět i velkou migraci tisíců pakoňů a zeber. Váš průvodce ví, kde zvířata najít v národním parku. Podle sezóny je ubytování buď v Serengeti Sopa lodge nebo v Mapito Tented camp.
Den 5.: Národní park Serengeti - Karatu (snídaně, oběd, večeře).
Na cestě zpět k bráně parku si můžete ještě užít pozorování zvířat. Následně se vydáte na cestu do oblasti kráteru Ngorongoro. Než se ale podívate do samotného kráteru, navšítvíte ještě Ngorongoro Farm House v Karatu, kde si užijete procházku po kávových plantážích, abyste se dozvěděli něco málo o pěstování a zpracování kávy. Noc strávíte v Ngorongoro Farm House.
Den 6.: Karatu - Kráter Ngorongoro - Karatu (snídaně, oběd, večeře).
Po snídani pojedete dolů do kráteru, v největším kráteru na světě žije velké množsttví různých zvířat, travnaté plochy a stromy akácií jsou domovem Velké pětky - lvů, slonů, bůvolů, nosorožců a levhartů. Odpoledne opustíte kráter a pojedete do Ngorongoro Farm House u Karatu, kde strávíte ještě jednu noc.
Den 7.: Karatu - Arusha (snídaně, oběd).
Po snídani pojedete zpět do Arushe, kde vaše cesta odpoledne končí a můžete se letecky přesunout třeba na Zanzibar.

Doplňující informace

Cena zahrnuje

 • dopravu autem 4x4
 • služby profesionálního řidiče/průvodce - anglicky mluvícího
 • stravu dle itineráře
 • minerální vodu na safari (2-3 ldenně)
 • ubytování dle rozpisu
 • všechny vstupy do parků

Cena nezahrnuje

 • fakultativní aktivity
 • poplatky za víza
 • cestovní pojištění
 • alkoholické nápoje a další nápoje
 • víza
 • spropitné
 • letenky