Namibie

Ohromující NP Etosha (4 dny)

NP Etosha se nachází v Namibii. Je to známá rezervace v přímo snovém prostředí připomínající poušť. Na této okouzlující cestě uvidítě divoká zvířata, jejichž domovem je suchá pánev Kalahari. Tato expedice zahrnuje pěší výlety, proto je dobré mít sebou malý batoh. Dále je třeba spací pytel, ručník a polštář. Je třeba prevence malárie.

Cesta začíná: cesta začíná ve Windhoeku.

Termíny 2024: na vyžádání

Cena zájezdu: 21.900 CZK, příplatek za single 1.800 CZK + letenka dle nabídky + vízum.

1. den: Windhoek, Etosha. Vzdálenost 435 km.
Odjedeme z Windhoeku a pojedeme na sever do Outjo, kde si dáme oběd (na vlastní náklady). Dále budeme pokračovat do NP Etosha. Odpoledne si užijeme první safari. Těsně před západem slunce opustíme NP Etosha a pojedeme do naší luxusní lodge, která se nachází nedaleko hranic parku. Ubytování v Etosha Safari Lodge nebo podobné.
2. den: NP Etosha. Vzdálenost 170 km.
S východem slunce se vydáme na celodenní objevování parku. Mimo období dešťů jsou místní zvířata odkázána na napajedla a nejrůznější otvory naplněné vodou. Dnešní den tedy věnujeme pozorování zvířat u napajedel. Na oběd se zastavíme v některém z kempů (oběd na vlastní náklady). Před západem slunce se opět vrátíme do lodge a zde si užijeme bohatou večeři pod hvězdnou oblohou. Ubytování v Etosha Safari Lodge nebo podobné.
3. den: Východní část NP Etosha. Vzdálenost 120 km.
Ráno se vydáme do východní části NP Etosha. Čeká nás další den na safari. V parku se nachází 114 druhů savců, nekteří velmi vzácní nebo ohrožení. Budeme doufat, že tato vzácná zvířata uvidíme za pomoci našeho průvodce. Zároveň nás průvodce seznámí se zásadami řízení takto rozlehlého parku. Naše dnešní ubytování se nachází uprostřed zeleně - Mokuti znamená v překladu "v lese". Večer si užijeme výbornou večeři. Ubytování v Mokuti Etosha Lodge nebo podobné.
4. den: Východní část NP Etosha - Windhoek. Vzdálenost 495 km.
Východní část NP Etosha - Windhoek. Po odjezdu z naší zelené pouštní oázy, pojedeme na jih do Windhoeku, kde cesta končí. Cestou se ještě zastavíme v městečku Okahandja, kde navštívíme místní trhy.

Namibie (17 dní) - kempové safari z Windhoeku do Windhoeku

Země stále trvajícího slunečního svitu, kde půda žádá nebe o déšť, nekonečná krajina táhnoucí se stovky kilometrů. Pouště, zvířata a rostliny přizpůsobené drsným podmínkám. Tato cesta zahrnuje všechna nejdůležitejší místa střední a severní Namibie, ale také vede mimo hlavní trasy.

Termíny 2024: na vyžádání

Cena od: 44.500 CZK + letenka dle nabídky + vízum do Namibie 4.400 CZK (nutno předem) - dvouvstupné. (Strava, ubytování, vstupy dle rozpisu - 1x hotel, 2x lodge, 13x kemp).

Hlavní místa a body: prohlídka města Windhoek, Kalahari, NP Kgalagadi, Fish river kaňon, horké prameny Ai-Ais, řeka Orange, město duchů Kolmanskop, Luderitz, poušť Namib, safari v otevřených autech, Spitzkoppe, pěší safari, Damaraland, Swakopmund, soukromý kemp v poušti, noční vyjížďka v poušti, duny Sossusvlei, NP Etosha, výlet autem 4x4 do Sossusvlei, NP Waterberg, rezervace Palmwag.

Fakultativně: jízda na čtyřkolkách, sjíždění dun, plavba na lodi na moři.

1. den: Windhoek, Katatur.
Skupina se setká v hotelu ve 14 hodin, dáme si krátký briefing ohledně cesty. Následně se vydáme do Katatura, které budeme objevovat během 2,5 hodiny dlouhé prohlídky na kole. Následně budeme ještě objevovat samotný Windhoek a dále se vydáme do Joe's Beerhouse nebo do jiné podobné restaurace, kde bude pokračovat náš briefing a užijeme si večeři (na vlastní náklady).
Den 2.: Windhoek - Kgalagadi (snídaně, oběd, večeře).
Dnes ráno za sebou necháme město a vyrazíme na jih na cestu do otevřených plání rozlehlé pouště Kalahari. Pojedeme skrz farmářská města, která jsou ojediněle navštěvována turisty. Do kempu dorazíme pozdě odpoledne a večer si užijeme večeři pod hvězdnou oblohou.
Den 3.: Přeshraniční park Kgalagadi (snídaně, oběd, večeře).
Přeshraniční park Kgalagadi (snídaně, oběd, večeře). Po přepychové snídani se vydáme na safari Kgalagadi parkem, který leží zároveň v Jihoafrické republice a Botswaně. Je dobře známý díky množství predátorů, kteří se zde vyskytují. Jsou mezi nimi gepardi a ojedinělí lvi s tmavou hřívou. Dnes večer budeme kempovat.
Den 4.: Kgalagadi - Fish river kaňon (snídaně, oběd, večeře).
Dnes ráno si užijeme ještě krátké ranní safari, následně se vrátíme do kempu na brunch. Jakmile si zabalíme, vydáme se na cestu zpět do Namibie a pojedeme do Fish river kaňonu. Jedná se o druhý největší kaňon na světě, protože jeho hloubka dosahuje až 550 m. Užijeme si výhled na kaňon a následně se vydáme k horkým pramenům Ai-Ais, které se nachází v kaňonu a kde budeme dnes večer kempovat.
Den 5.: Fish river kaňon - Aus (snídaně, oběd, večeře).
Dnes ráno si užijeme krátkou vycházku kaňonem a poté se vydáme na cestu k nejjižnějšímu bodu této výpravy - řeka Orange. Řeka Orange vytváří úžasné scenerie, jak se kroutí krajinou směrem k horám. Užijeme si zastávku na oběd u řeky. Odpoledne již přijdeme do pouště Namib a navštívíme okouzlující městečko Aus, kde budeme dnes večer kempovat.
Den 6.: Aus - Luderitz - Kolmaskop -Aus (snídaně, oběd).
Vyjedeme brzy ráno a vydáme přes otevřené pláňe pouště k Atlantskému oceánu. Naší první zastávkou bude dnes město duchů Kolmanoskop. Dříve prosperující diamantový důl, dnes místo, které je postupně zaplavováno pískem pouště. Dále se vydáme do Luderitz - malého přístavního městečka. Zde navštívíme kříž, který zde umístil Dias v roce 1487 a ještě nějaký čas strávíme pozorováním jedinečné architektury. Odpoledne se vrátíme do pouště a po cestě se zastavíme v kolonii divokých pouštních koní. Oběd je dnes na vlastní náklady.
Den 7. - 8.: Rezervace v poušti Namib (2x snídaně, 2x oběd, 2x večeře).
Ráno sedmého dne si užijeme v klidu, ještě se vydáme do města, kde si užijeme jeho pohostinnosti. Následně se vydáme na cestu do srdce pouště Namib, kde strávíme dvě noci. Probudíme se s výhledem na nekonečné pláně, Greenfire Desert camp leží ve chráněné oblasti, kam se během pobytu zde vydáme na pěší výlety a safari vyjížďky během dne i noci, abychom lépe pochopili místní faunu a flóru.
Den 9.: Duny Sossusvlei (snídaně, oběd, večeře).
Duny Sossusvlei (snídaně, oběd, večeře). Po krátké ranní vycházce pokračujeme přes nekonečné pláně do kaňonu Sesriem a nádherné duny Sossusvlei. Převezeme vás do dun autem 4x4 a zde na duny vystoupáte, pak se vrátíme do kempu.
Den 10. a 11.: Swakopmund (2x snídaně, 1x oběd, 1x večeře).
Přejedeme Namib Naukluft Park, navštívíme dramatickou měsíční krajinu a uvidíme staré rostliny Welwitschia mirabilis, pak pokračujeme do pobřežního města Swakopmund, kde strávíme dvě noci v Greenfire Swakopmund lodgi. Prohlédneme si toto prázdninové město, jednu večeři si dáme v místní restauraci (na vlastní náklady). Klienti se mohou zúčastnit fakultativních aktivit.
Den 12.: Skeleton Coast - hora Brandberg (snídaně, oběd, večeře).
Dnes se vydáme na Pobřeží koster, kde ztroskotalo mnoho lodí. Navštívíme kolonii lachtanů v Cape Cross, kde je jich možno vidět tisíce. Naše cesta pokračuje do vnitrozemí, naší zastávkou bude Brandberg, kde budeme kempovat u krásných balvanů, možná uvidíme endemické ptáky - lovebirds.
Den 13.: Twyfelfontein - Palmwag (snídaně, oběd, večeře).
Čeká nás dlouhý den, navštívíme Organ Pipes a skalní rytiny Křováků ve Twyfelfontein, pak vjedeme do Damaralandu přes Grottberg, kempovat budeme u Palmwag v oáze. Je to jedno z mála míst, kam chodí pouštní sloni.
Den 14. a 15.: Národní park Etosha (2x snídaně, 2x oběd, 1x večeře).
Vjedeme do NP Etosha, kde strávíme dvě noci a budeme hledat zvířata, jimiž se park pyšní. Jeden večer strávíme u napajedla a budeme pozorovat zvířata, která se sem přišla napít. Budeme jezdit na safari v parku, jeden večer povečeříme v restauraci (na vlastní náklady).
Den 16.: Etosha - Waterberg (snídaně, oběd, večeře).
Ráno si ještě užijeme krátké safari a poté park opustíme a vydáme se k působivému národnímu parku Waterberg Plateau. Tato plošina je známá svou ekologickou rozmanitostí - nachází se zde přes 200 různých druhů ptáků. Dnes odpoledne vystoupíme na horu a užijeme si výhled na poušť Kalahari. Večer si užijeme naše poslední kempování v přírodě.
Den 17.: Windhoek (snídaně).
Ráno vyrazíme brzy a vydáme se na cestu do Windhoeku, kam dorazíme okolo 13.00. Můžeme vám následně zařídit transfer na letiště, na který je potřeba počítat min. hodinu.

Doplňující informace

Cena zahrnuje

  • dopravu
  • ubytování
  • jídlo dle rozpisu
  • vstupy
  • vybavení
  • služby profesionálního průvodce

Cena nezahrnuje

  • vízum do Namibie 3.000 CZK - doba vyřízení 2-3 týdny
  • Je třeba mít cestovní pojištění

NP Etosha